odżywka/maska ze spłukiwaniem - jak nakładać?

Źródło obrazu:http://www.beautyshow.pl/wp-content/uploads/2013/02/Od%C5%BCywki_maski-do-w%C5%82os%C3%B3w_wszystko_.jpg

Pracując w salonie nie raz spotkałam się z olbrzymim brakiem wiedzy kobiet, które nie potrafią stosować kosmetyków. Pierwsze co powinno się zrobić przed użyciem kosmetyku to przeczytać "sposób użycia". Jest to chyba na każdym produkcie.
Jednak do rzeczy - jak powinno się korzystać z klasycznej maski lub odżywki? 
 1. Zazwyczaj robi się to zaraz po umyciu skóry głowy i włosów.
 2. Przed nałożeniem należy dokładnie odsączyć wodę ręcznikiem. To jest ważne gdyż maska ma działać na włosy, a nie z nich spłynąć. Woda jest świetnym nośnikiem pozwalającym wniknąć odżywce lub masce do włosa. Jeśli jednak jest jej za dużo to produkt odżywiający zamiast działać na włosy to z niego spływa i nasze pieniądze płyną z nim do rur. 
 3. Nie nakładaj odżywek na skórę głowy (chyba, że dany produkt tego wymaga). Skóra głowy sama wytwarza już pewne odżywienie włosów, więc zostaw jakieś 1-5cm o skóry bez odżywki. Niektórym włosom wystarczy by nałożyć odżywienie na same końce.
  Kolejną sprawą jest to, że maska lub odżywka będąca na skórze głowy może pozapychać pory co może zakończyć się stanem zapalnym. 
 4. Dokładnie wypłucz pozostałości maski/odżywki z włosów. Jeśli na włosie zostaną jakieś pozostałości stanie się kruchy, niedokładne wypłukanie może też doprowadzić do szybszego przetłuszczenia.
To są cztery dość proste zasady, które są schematem. Wiadomo każda z nas ma inne włosy i każdej jest potrzebne coś innego. Jednak schemat pozostanie ten sam (no w wyjątkowych sytuacjach naciąga się pkt 3). 
Następne moje wypociny będą zatytułowane "Maska czy odżywka?" Może ktoś ma jakieś pytanka w tej tematyce, na które mogłabym odpowiedzieć? Z chęcią udzielę odpowiedzi.
Pozdrawiam
Honia

Komentarze

 1. hm, z moimi włosami jest dość istotny problem, a może to z moim lenistwem :D
  wymagają mega dużego nawilżenia i nigdy nie mogę trafić na odpowiedni kosmetyk... ciężko jest dostać do loków odpowiedni kosmetyk

  zapraszam do mnie ;)
  http://me-onlyes.blogspot.com/2017/04/irracjonalne-dazenie-do-wyznaczonych.html

  OdpowiedzUsuń
 2. ah i oczywiście dodaję do obserwowanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne rady dla początkujących włosomaniaczek :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz